Haberler

Prof. Dr. Yasemin Açık: “Elektronik Sigara, Çocukların ve Gençlerin Hayatını Tehlikeye Atıyor”

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada; “Ülkemizde satışı yasak olmasına rağmen denetim yetersizliği ve ihlallere göz yumulması nedeniyle gençlerimizin hayatı tehlikeye atılıyor” dedi.

Devamı

TÜRKONFED’den AB´nin Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Yasasına Destek

Bünyesindeki 56 kadın derneği ile Türkiye’nin en kapsayıcı kadın gücünü temsil eden TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu’nun Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Avrupa Birliği’nin kadına yönelik şiddeti önleme ve şiddetle mücadele etme amacıyla tarihinde ilk kez yaptığı ortak yasahakkında değerlendirmede bulundu. Kadınların dünyanın her yerinde benzer sorunlarla mücadele ettiğini söyleyen Prof. Dr. Açık, “AB, kadınları her türlü şiddetten korumak için güçlü bir yasal çerçeve sundu. Ülkemizde de benzer adımların atılması, kadına yönelik şiddetle mücadelenin yanı sıra AB ile uyum sürecinde de kritik bir adım olacaktır. TÜRKONFED İDK olarak, bu alandaki çalışmalara destek vermeye hazırız” dedi.

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık ‘Kadın Kurucular 100’ Listesinde 9. Sıraya Yükseldi

Seza Çimento ve Beton Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Fast Company Türkiye Dergisi tarafından bu yıl beşincisi açıklanan ‘Kadın Kurucular 100’ listesinde 9’uncu sırada yer aldı. Seza Çimento ve Beton Grubu olarak yeşil ve dijital dönüşüm odağındaki yatırımlarına hız kazandırdıklarını belirten Prof. Dr. Açık, toplumsal cinsiyet eşitliği temelinde kadın istihdamını artırmayı hedeflediklerini de söyledi.

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık, TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve İDK Başkanı oldu

FIRATSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, federasyonun bağlı olduğu Türk İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED) yeni yönetiminde önemli görevler üstlendi. TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Prof. Dr. Açık aynı zamanda TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu (İDK) Başkanlığını da yürütecek. Prof. Dr. Açık, “Ülkemizin sürdürülebilir kalkınması, KOBİ’lerimizin rekabetçiliği ve kadınların çok yönlü güçlendirilmesi için çalışacağız” dedi.

Devamı

Yasemin Açık Vakfı İlk Projesinde Sürdürülebilir Kalkınma İçin Kadınları Destekleyecek

Türkiye’de iş gücüne dahil olmayan yaklaşık 30 milyonluk nüfusun 21,2 milyonunu kadınlar oluşturuyor. TÜİK’in 2023 yılı son çeyrek verilerine göre 8,6 milyon kadının iş gücüne katılmamasının nedeni ev işleri olurken bu sebeple iş gücüne katılamayan erkeklerin sayısı ise sıfır!İstihdam edilen nüfusta ücretsiz aile işçisi olarak çalışanların yüzde 68’ini de kadınlar oluşturuyor. Yasemin Açık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, kadınlara atfedilen toplumsal roller nedeniyle yaşanan eşitsizliklere dikkat çekerek, “Deprem bölgesindeki kadınlar için şartlar çok daha ağır. Biz de gerek bölgenin daha hızlı toparlanması gerekse toplumsal cinsiyet eşitliğine ve kadınların kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla Cumhuriyetimizin 100. yılında kurulan vakfımızın ilk projesini deprem bölgesinden başlayacak şekilde hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi.

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık Bir Kez Daha TÜRKÇİMENTO Yönetimine Seçildi

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, çimento sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Türkiye Çimento Sanayicileri Birliği’nin (TÜRKÇİMENTO) 66’ncı Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. 2016 yılından bu yana TÜRKÇİMENTO’nun yönetiminde yer alan Açık, üretimdeki maliyet artışları ve küresel gelişmelerin etkisiyle ihracatta düşüş yaşanmasına rağmen sektör olarak dünya genelinde ilk sıralarda yer aldıklarını, 2024 yılını da geçen yılın yurt içi ve ihracat rakamlarına benzer bir tablo ile kapatmayı öngördüklerini söyledi.

Devamı

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’tan uyarı: “Her beş gençten biri tütün kullanıyor”

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada dünya genelinde tütün kullanımında azalma yaşanmasına karşın Türkiye’de artış görüldüğüne dikkat çekti. Türkiye’de tütün kullanma oranının yüzde 28’in üzerinde olduğunu, 15-24 yaş arasında da her beş gençten birinin tütün kullandığını söyleyen Açık, “Avrupa’nın tütünsüz nesil oluşturma hedefini biz de örnek almalı, etkili yasal düzenlemeleri ve bilinçlendirme çalışmalarını hayata geçirmeliyiz” dedi.

Devamı

Yasemin Açık Vakfı Deprem Bölgesinin Sosyal Gelişimi İçin Proje Geliştirecek

Yasemin Açık Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinin yıl dönümünde hayatını kaybedenleri andı. Dayanıklı şehirler, dirençli işletmeler, sağlam ve sağlıklı yapılar için her şeyden önce dayanıklı bir toplum inşa edilmesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Açık, “Biz de bu yaklaşımla depremden etkilenen kentler başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da özellikle kız çocuklarının, gençlerin ve kadınların hayatına değer katacak çalışmalar yapmayı, ulusal ve uluslararası olmak üzere kapsamlı iş birlikleri geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Devamı

Yasemin Açık Vakfı Kuruldu

Eğitim, sağlık, çevre, sürdürülebilir kalkınma, sosyal ve kültürel alanlarda dayanışmayı geliştirmeyi, yardımlaşmayı artırmayı ve araştırma faaliyetleri yürütmeyi hedefleyen Yasemin Açık Vakfı kuruldu. Topluma fayda sağlayacak çalışmaları, “İnsan, Yaşam ve Gelecek” odağında, bütüncül bir yaklaşımla ele alacaklarını belirten Prof. Dr. Açık, “Cumhuriyetin ilk yüzyılının kazanımlarını taşıyarak, ikinci yüzyılına ışık tutacak bir miras bırakmayı amaçlıyoruz” dedi.

Devamı

Prof. Dr. Açık: “Okullardaki Kalabalık ve Kapalı Ortam Hastalık Riskini Artırıyor”

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, okul döneminde çocuklarda görülen hastalıklara ve alınması gereken önlemlere dikkat çekti.

Devamı

Basın Açıklaması

Değerli Elazığlı Hemşehrilerim, Bu aziz şehrin bir evladı olarak bugüne kadar Elazığlı hemşehrilerimize hizmet etmenin gayretinde oldum. Toplumun her kesiminin sorunlarının çözümü için samimiyetle gayret ettim. Her zaman yatırımlarımızı bu şehre yaparak insanımıza istihdam sağlamanın; şehrimizin kalkınmasına destek olmanın çabasında oldum. Bugüne kadar sizin bir kardeşiniz olarak bu güzel şehre elimden geldiğince hizmet etmek için her türlü imkânımızı seferber ettim. Şehrimize hizmet etme gayret ve düşüncelerimiz engellenmeye çalışılsa da, verilen sözler tutulmasa da hemşehrilerimize hizmet etme kararlılığımızdan ve tutkumuzdan asla vazgeçmedik.

Devamı

‘İşimi Yönetebiliyorum’ Programı Malatya’da Kobi´ler İle Buluştu

KOBİ’lerin büyüme potansiyellerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazanmalarına odaklanan ‘İşimi Yönetebiliyorum’un yüz yüze eğitimleri Malatya’da devam etti. Etkinlikte, alanında uzman isimler tarafından ‘uluslararası ticaret ve e-ihracat’, ‘e-ticaret ve pazar yerleri’, ‘yeşil dönüşüm’, ‘dijital pazarlama’ ve ‘finansmana erişim’ eğitimleri verildi.

Devamı

Prof. Dr. Açık: “Kendi Markalarımızı Çıkarıp Katma Değerli Üretim Yapmalıyız”

FIRATSİFED Yönetim Kurulu, TÜRKONFED tarafından Adana’da düzenlenen 24. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi’ne katılarak, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve iş insanlarıyla çeşitli temaslarda bulundu.

Devamı

Prof. Dr. Açık: “Organ Bağışı İle Bir İnsanı Hayata Bağlayabiliriz”

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası dolayısıyla bir açıklama yaptı. Açık, 2021 yılı verilerine göre Türkiye’de yaklaşık 27 bin kişinin organ nakli beklediğini, buna karşılık ülkemizin kadavra donör sayısında dünya ve Avrupa ortalamasının gerisinde olduğunu söyledi.

Devamı

Prof. Dr. Açık: “Bulaşıcı Olmayan Hastalıklardan Sağlıklı Yaşamla Korunun”

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Covid-19 pandemisinden dolayı yaklaşık üç yıldır bulaşıcı hastalıkların ana gündem olduğuna ancak diğer taraftan bulaşıcı olmayan hastalıklar (BOH) kaynaklı ölümlerin arttığına ve yaşam kalitesinin düştüğüne dikkat çekti.

Devamı

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Açık: “Çöpe Attığımız Her Gıda Dünyamıza Zarar Veriyor”

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 29 Eylül Uluslararası Gıda Kaybı ve İsrafı Farkındalık Günü dolayısıyla açıklama yaptı Her yıl 7,7 milyon tondan fazla yiyeceğin çöpe atıldığı Türkiye’de gıda israfının yüzde 42’si evlerde gerçekleşiyor. Gıda israfı, yarattığı ekonomik kaybın yanı sıra gıda güvenliğinden ekolojik dengenin bozulmasına kadar pek çok olumsuz duruma da yol açıyor. Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 29 Eylül Uluslararası Gıda Kaybı ve İsrafı Farkındalık Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, evlerde israfın önüne geçmeyi sağlayacak önerilerde bulundu.

Devamı

Prof. Dr. Açık: “Çimento Sektörü Adımlarını, Kadınların Güçlendirilmesi İçin Atacak”

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), sektörde gönüllü olmayı teşvik etmek amacıyla bir proje başlattı. Bir sosyal girişim olan Help Steps uygulaması iş birliği ile hayata geçirilen Gönüllü Adımlar projesi kapsamında, çimento endüstrisi çalışanlarının gün içinde atacakları adımlar bağışa dönüşecek.

Devamı

Prof. Dr. Açık: “Bir Kereden Bir Şey Olmaz Diyen Gençler Felakete Sürükleniyor”

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada uyuşturucunun zararlı etkilerine değinirken, ailelere de önemli uyarı ve tavsiyelerde bulundu.

Devamı

FIRATSİFED Başkanı Prof. Dr. Açık, Anadolu’nun Liderleri Buluşması’na Katıldı

Elazığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl illerini kapsayan Fırat Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (FIRATSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, TÜRKONFED Bölgesel Yapılanma ve Derinleşme Komisyonu’nun ev sahipliğinde Antalya’da gerçekleştirilen Anadolu’nun Liderleri Buluşması’na katıldı. Açık toplantıda bölgedeki gelişmeleri, sorunları ve çözüm önerilerini aktardı.

Devamı

Açık: “Sağlıklı Gıda İçin Köklü Bir Dönüşüme İhtiyacımız Var”

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 7 Haziran Dünya Gıda Güvenliği dolayısıyla yaptığı açıklamada sağlıksız gıdaların neden olduğu hastalıklara dikkat çekerken, sürdürülebilir bir şekilde sağlıklı gıdaya ulaşmanın önemine ve dünya genelinde risk oluşturan arz kıtlığına da vurgu yaptı.

Devamı

Açık: “Tütün Sadece İnsanımızı Değil Çevremizi de Tüketiyor”

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, tütünün sadece insan sağlığına değil çevreye de büyük zararlar vererek gezegenimizi tükettiğine dikkat çekti.

Devamı

Prof. Dr. Açık: Zaman Gezegenimizin ve İş Dünyamızın Aleyhine İşliyor

Türkkonfed, KAS Türkiye işbirliği, Akbank Desteği ile Fırat Sanayi ve İş Dünyası Konfederasyonu ev sahipliğinde “KOBİ’ler için Yeşil Dönüşüm Projesi’nin üçüncü toplantısı Elazığ’da yapıldı.

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık, “Yılın En Başarılı İş Kadını” Seçildi

GAP Gazeteciler Birliği’nin geleneksel olarak düzenlediği “GAP Oscarı” ödül töreninin 15’incisi gerçekleştirildi. programda ELİKAD başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık´da “Yılın En Başarılı İş Kadını” ödüle layık görüldü.

Devamı

Prof. Dr. Açık: “Engellilerin Önündeki En Büyük Bariyer Toplumsal Önyargılar”

Prof. Dr. Yasemin Açık, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle açıklamalarda bulundu. Açık, engellilerin önündeki en büyük bariyerin toplumsal önyargılar olduğunu söyledi.

Devamı

Prof. Dr. Açık “100 Kadın Patron” Listesinde 17. Sırada Yer Aldı

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Fast Company Türkiye Dergisi tarafından bu yıl üçüncüsü açıklanan “100 Kadın Patron” listesinde 17’nci sırada yer aldı.

Devamı

Prof. Dr. Açık “Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını” Arasında

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Fortune Türkiye’nin iş dünyasının yeniliklere açık, ekonomiye ve sosyal-kültürel kalkınmaya etkisi olan kadın liderleri bir araya getirdiği “Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını” listesinde yer aldı.

Devamı

Prof. Dr. Açık: “Kadınların Toplumsal Statüsü Olması Gerekenin ve Özlenenin Çok Gerisinde”

Elazığ İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Devamı

Prof. Dr. Açık: Halka Açık Olan Kapalı Alanlarda Sigara İçiliyor, Denetimler Yetersiz Kalıyor

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla açıklamada bulundu. Türkiye’nin dünya genelinde en çok tütün tüketen ilk 10 ülke arasında yer aldığına dikkat çeken Açık, “Tüm dünyaya örnek olacak çok etkili bir yasal düzenlememiz bulunmasına rağmen uygulamada yapılan ihlaller ve denetimdeki eksiklikler sigaraya karşı sürdürdüğümüz mücadeleyi engelliyor” dedi.

Devamı

Seza Çimento Fabrikası, Kuruluşunun Beşinci Yılı Dolasıyla Çalışanlarıyla Bir Araya Geldi

Seza Çimento Fabrikası’nınkuruluşunun 5. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen bir program kapsamında fabrika yöneticileri ve çalışanları bir araya geldi. Programda SEZA Çimento Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık,fabrikanın kurulduğu günden bugüne kadar çalışanlara 5. yıl anısına plaket taldim etti. Cumhuriyet tarihinin bölgedeki en büyük özel sektör yatırımı olarak 2016 yılında üretime başlayan Seza Çimento’nun çalışanları düzenlenen bir yemekli program ile bir araya geldi.

Devamı

Prof. Dr. Açık: “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sağlanmadıkça Kadına Yönelik Şiddet Önlenemez”

Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, şiddetin önüne geçmenin en etkili yolunun toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak olduğunu ifade etti. Türkiye’nin cinsiyet eşitsizliği alanında 156 ülke arasında 133’üncü sırada olduğunu hatırlatan Açık, “Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ve kadına yönelik şiddeti önlemek için her yaş grubu ve sosyo-ekonomik kesime uygun eğitim ve rol model uygulamaları oluşturmalı, hukuki düzenlemeleri vakit kaybetmeden hayata geçirmeliyiz” dedi.

Devamı

Prof. Dr. Açık “Taraf Olduğumuz Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin Tüm Maddelerini Uygulamalıyız”

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 20 Kasım Dünya Çocuk Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye’de okul çağındaki yüz binlerce çocuğun çalışmak zorunda kaldığına dikkat çekti. Açık, “Çocuklarımızın gelecekte kendi ayakları üzerinde duran, bağımsız ve üretken bireyler olabilmeleri için ülke olarak da taraf olduğumuz Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin tüm maddelerini uygulamalıyız. Bu kapsamda eğitim, beslenme, eğlence, dinlenme gibi haklarını vermeli, onları ekonomik sömürüden, her türlü istismar ve ihmalden korumalıyız” dedi.

Devamı

Prof. Dr. Açık: Erken Yaşta Evlilikte Değil Eğitimde Birinci Olmalıyız

Elazığ İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, kız çocuklarının toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile küçük yaşlardan itibaren tanışmaya başladığını söyledi. Türkiye’nin çocuk evliliklerinde Avrupa’nın ilk sırasında yer aldığını hatırlatan Açık, “Birinci olmamız gereken yer erken yaşta evlilik değil eğitim olmalıdır” dedi.

Devamı

Prof. Dr. Açık, ‘Patronlar Anlatıyor’un Konuğu Oldu

Elazığ İş Kadınları Derneği ve Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Dünya Gazetesi Genel Koordinatörü ve Yazarı Vahap Munyar’ın hazırlayıp sunduğu “Patronlar Anlatıyor” programının konuğu oldu. İnternetten yayınlanan “Patronlar Konuşuyor” programına konuk olan Prof. Dr. Açık, Baskil’e kurulan, Cumhuriyet tarihinin en büyük özel yatırımı olan Seza Çimento’nun kuruluş hikâyesini anlattı.

Devamı

Prof. Dr. Açık: Yeniden Sağlıklı Günlere Dönebilmek İçin Aşı Olmalıyız

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası kapsamında açıklama yaptı. Prof. Dr. Açık, “öncelikle sağlığımızı sonra da tüm toplumsal ve ekonomik hayatı derinden etkileyen Covid-19 pandemisini aşıyla yenmeliyiz” dedi.

Devamı

Elazığ’ın En Büyük Öztüketim Güneş Enerji Santrali Baskil’e Kuruluyor

Cumhuriyet tarihinde Doğu Anadolu Bölgesi’ne yapılan en büyük özel sektör yatırımı olan Seza Çimento, elektrik ihtiyacını karşılamak üzere güneş enerjisi santrali kuruyor.

Devamı

Prof. Dr. Açık, “Uyuşturucu Madde Kullanımı Acı Sonlara Yol Açıyor”

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, uyuşturucu madde kullanımının öfke kontrolü kaybından kansere kadar çok sayıda fiziksel, psikolojik ve sosyal sorunlara neden olup, acı sonlara yol açtığını söyledi. Dünya Uyuşturucu Raporu’nun gelişmekte olan ülkelerdeki uyuşturucu kullanımının çok daha hızlı arttığını gösterdiğine dikkat çeken Prof. Dr. Açık, ebeveynlere uyarılarda bulundu.

Devamı

Prof. Dr. Açık: Sağlıksız Gıdalar Ölümcül Hastalıklara Yol Açabiliyor

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 7 Haziran Dünya Gıda Güvenliği Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, sağlıksız gıdaların aralarında karaciğer rahatsızlıkları, kanser türleri gibi ölümcül hastalıkların da olduğu 200’den fazla hastalığa neden olabildiğini söyledi. Avrupa Yeşil Mutabakatı’nda yer alan ‘Çiftlikten Çatala’ stratejisinin sağlıklı ve sürdürülebilir gıdaya erişim için taşıdığı öneme dikkat çeken Açık, evde gıda güvenliğini sağlamak için tüketicilere önerilerde bulundu.

Devamı

Prof. Dr. Açık: Sigara İle Mücadele İçin Mpower Modelini Kararlılıkla Uygulamalıyız

Prof. Dr. Yasemin Açık, Dünya Sağlık Örgütü tarafından geliştirilen, tütün kontrolü konusunda etkili uygulamaları içeren ve Türkiye’nin de imzacısı olduğu MPOWER modelinin kararlılıkla uygulanması gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Açık ayrıca, Covid-19 pandemisinin özellikle tütün kullananlarda daha ciddi seyrettiğini ve hastalığın bulaşmasını kolaylaştırdığını da hatırlattı.

Devamı

Prof. Dr. Açık, A Para’nın Konuğu Oldu

A PARA’da yayınlanan “Yüksek Topuklar” programının konuğu Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık oldu. Türkiye’nin çimento sektöründe yatırım yapan tek kadını ünvanını taşıyan Prof. Dr. Açık, fabrikanın hedeflerinden bahsetti.

Devamı

Açık: Fabrikamız Endüstri 4.0’a Çok Uygun Bir Fabrika

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Dünya Gazetesi ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği işbirliği ile düzenlenen “Sanayide Maden Panelleri-1” Çimento Sektörü toplantısına katılarak sektörün mevcut durumu, sorunları ve çözüm önerileri ile dijital dönüşüm ve yeşil mutabakat konularında değerlendirmelerde bulundu.

Devamı

Prof. Dr. Açık Bir Kez Daha “100 Kadın Patron” Arasında

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Fast Company Türkiye Dergisi tarafından bu yıl ikincisi açıklanan “100 Kadın Patron” listesinde yer aldı.

Devamı

Prof. Dr. Açık Üst Üste Dördüncü Kez “Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını” Arasında

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Fortune Türkiye tarafından bu yıl 11’incisi hazırlanan “Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını” listesinde yer aldı.

Devamı

Prof. Dr. Açık: Sürdürülebilir Ekonomi Kadının Güçlenmesiyle Mümkün

Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD), Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki kadın girişimcilerin yaşadıkları sorunları, Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlediği panelde tüm yönleriyle ele aldı.

Devamı

ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Açık, Üniversite Öğrencisi Gençlerle Buluştu

Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD) Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, “Girişimcilik Haftası” kapsamında Fırat Üniversitesi Baskil Meslek Yüksek Okulu tarafından düzenlenen programda öğretim elemanları ve öğrencileregirişimcilik, eğitim yaşamında ve iş yaşamında başarı üzerine değerlendirmelerde bulundu. Programda gençlere tavsiyelerde bulunan ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Açık, yaşayacakları zorluklardan ders çıkarmaları, koşulsuz olarak çok çalışmaları ve belirledikleri hedefleri için mücadelelerine devam etmeleri gerektiğini söyledi.

Devamı

ELİKAD, Bölgedeki Kadın Dernekleriyle Birlikte 8 Mart’ta Panel Düzenliyor

Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD), Dünya Kadınlar Günü’nde Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki kadın girişimcilerinyaşadıkları sorunlarıntüm yönleriyle ele alınacağı bir panel düzenliyor. 8 Mart Pazartesi günü saat 10.30’da, ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’ın moderatörlüğünde, bölgedeki kadın derneklerinin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşecek “Pandeminin Gölgesinde Bir Yıl: Kadın Girişimcilerin Sorunları ve Çözüm Önerileri”paneli, Zoom uygulaması üzerinden canlı olarak izlenebilir.

Devamı

Prof. Dr. Açık’a Anadolu’dan Yükselen Kadın Ödülü

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, “Anadolu’dan Yükselen Kadın Ödülü”ne layık görüldü. Dünya Gazetesi tarafından verilen ödülde, şirketlerin 2020 yılında faaliyet gösterdikleri kente sağladığı faydalar dikkate alındı. Pandeminin zorlu koşullarına rağmen 2020 yılında da istikrarlı büyümelerini sürdürerek Elazığ’a ve ülke ekonomisine katkı sunduklarını söyleyen Prof. Dr. Yasemin Açık, “Doğup büyüdüğüm topraklara yatırım yapmaya devam edeceğim” dedi.

Devamı

Prof. Dr. Açık: “Çocuklarımızın Sigaraya Kolayca Ulaşmalarının Önüne Geçmeliyiz”

Sağlığı Geliştirme Ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Profesör Doktor Yasemin Açık sigara içme yaşının 15’in altına indiğine dikkat çekerek, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi sigaranın zararları konusunda bilinçlendirmeli ve sigaraya kolayca ulaşmalarının önüne geçmeliyiz” dedi. 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, tütün kullananların neredeyse tamamının bu alışkanlığa ergenlik döneminde başladıklarına dikkat çekerek, önemli uyarılarda bulundu.

Devamı

Prof. Dr. Açık: “Deprem ve Pandemi Elazığ Ekonomisini Derinden Etkiledi”

Elazığ Ekonomi Platformu (ELEP) Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 24 Ocak Elazığ Depremi’nin birinci yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Depremin ardından şehrimizde bir göç yaşandı ve bu durum Elazığ esnafını olumsuz etkiledi. Daha bu felaketin yaralarını saramadan pandemi sürecinin başlaması ise hem esnafımızın hem de KOBİ ve sanayicilerimizin yaşadığı ekonomik krizi daha da derinleştirdi. ELEP olarak, Elazığ’ı ekonomik yönden ayağa kaldıracak özel destek ve teşvik taleplerimizi hükümete iletmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Devamı

Prof. Dr. Açık: Basın, Toplumsal Bilincin Gelişmesinde Önemli Katkılar Sağlamaktadır

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, basının toplumun doğru bilgiye ulaşması yönündeki özverili ve ilkeli yayıncılık çabalarının pandemi sürecinde toplumsal bilinç düzeyinin gelişmesine çok önemli katkılarının olduğunu söyledi.

Devamı

Prof. Dr. Açık: Kadına Şiddet Asla Kabul Edilemez

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “Toplumun tüm kesimleri olarak, aynı duyarlılığı ve aynı kararlılığı gösterip, kadına yönelik şiddetin ve kadın cinayetlerinin son bulması için emek verelim, gönüllerimizi birleştirelim; sevgi dolu bir dünyayı hep birlikte inşa edelim” değerlendirmesinde bulundu.

Devamı

Prof. Dr. Açık, Fast Company Dergisi´nin “Türkiye´nin 100 Girişimci İş İnsanı” Karma Listesine 57. Sırada Kadın Kurucular Listesinde İse 7. Sırada Yer Aldı

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık,Türkiye´nin yeni iş dünyası dergisi, FastCompany Dergisi tarafından yayımlanan Türkiye´nin önde gelen girişimci iş insanlarının yer aldığı “Sıfırdan Yaratanlar 100” karma listesinde 57.sırada, kadın kurucular listesinde ise 7. sırada yer aldı. Türkiye´nin yeni iş kültürü, inovasyon, girişimcilik ve iş dünyası dergisi FastCompany son sayısında iş dünyasında yönelik kapsamlı bir araştırma yayımladı.

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık’a Elazığspor Yönetiminden Ziyaret

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı ve Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk ve beraberindeki heyeti kabul etti. Ziyarette Başkan Öztürk, Prof. Dr. Açık’a üzerinde ismi yazılı olan 23 numaralı formayı takdim etti.

Devamı

Prof. Dr. Açık: Elazığ Medyası Birçok Şehire Örnektir

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Devamı

Prof. Dr. Açık: Kadınlar Tarımda Ve Ticarette Kooperatifler Yoluyla Güçlendirilmelidirler

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Gıda Kurutma Sanayicileri Derneği tarafından video konferans yöntemiyle düzenlenen “Tarım ve Kadın” konulu programa katılarak, Gıda Kurutma Sanayicileri Derneği Genel Başkanı Mustafa Güngör’ün sorularını yanıtladı.Programa konuk olan Prof. Dr. Açık,tarımda kadının yeri, tarımda kadın çalışan potansiyeli ve kadın kooperatiflerinin önemi ile kadının ekonomiye katkıları üzerinde durdu. Türkiye’de ve dünyada kadınların tarımda ve ticarette kooperatifler yoluyla güçlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı

Devamı

Prof. Dr. Açık: “Mutlaka Değişime Ayak Uydurup Kendimizi Yenilememiz Gerekiyor”

SEZA Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Gebze Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen “Covid-19 ile Birlikte Sanayicilerin Durumu” konulu toplantıya katıldı. Prof. Dr. Açık, “Hem Covid-19 pandemi sürecini atlatmak hem de yeni düzendeki ticaretimizi yürütmek istiyorsak mutlaka değişime ayak uydurup kendimizi yenilememiz gerekiyor” dedi.

Devamı

Prof. Dr. Açık: Kadın Cinayetleri Asla Kabul Edilemez

Elâzığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Elazığ’da bir kadının boşanmak istediği eşi tarafından öldürülmesi, kadının annesinin de yaralanması olayı üzerine bir açıklama yaparak, “Kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri, hiçbir şekilde izahı ve gerekçesi olmayan çok önemli bir toplumsal sorun ve yaşama hakkı ihlalidir. Hiçbir gerekçe hiçbir kişiye karşısındakini öldürme hakkı veremez. En ağır şekilde cezalandırma, toplumsal soyutlama ve rehabilitasyon gerektiren en büyük suçtur. Toplumun her kesiminin aynı duyarlılığı ve aynı hassasiyeti taşıyarak, kadın cinayetlerinin ve kadına şiddetin son bulduğu bir sosyal yapının oluşturulması için emek vermesi gerekmektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

Devamı

Prof. Dr. Açık; Sigara İçenlerde Covıd-19’a Yakalanma ve Hastalığı Daha Ağır Geçirme Riski Daha Fazladır

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, Sigara kullanımının COVID-19 açısından büyük bir risk oluşturduğunu, konuya ilişkin olarak yapılan çalışmaların; sigara içenlerin, içmeyenlere göre COVID-19’a yakalanma ve hastalığı daha ağır geçirme riskinin de fazla olduğunu ortaya koyduğunu vurguladı.

Devamı

Prof. Dr. Açık, COVİT-19’un İş Dünyasındaki Etkilerini Anlattı

Hedefler için İş Dünyası Platformu ve TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu tarafından “Covid-19 Salgını İş Yaşamında Kadınları Nasıl Etkiliyor? konulu program düzenlendi. Video konferans sistemiyle gerçekleştirilen programda konuşan Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, pandemi sürecinin olumsuz yansımalarının kadınlarda daha fazla olduğunu, toplumsal cinsiyet ve fırsat eşitsizliğinin bu salgınla birlikte daha da artacağının görüldüğünü belirtti.

Devamı

Prof. Dr. Açık, Türkiye’nin 100 Kadın Girişimcisi Arasında 7. Sırada Yer Aldı

FastCompany Dergisi tarafından “Kadın Kurucular 100” başlığıyla hazırlanan Türkiye’nin 100 kadın girişimcisi listesinde Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof Dr. Yasemin Açık 7. Sırada yer aldı. Türkiye’nin iş dünyası ve girişimcilik dergisi FastCompany Dergisi’nin ülkemizde kadınlar tarafından kurulan 100 büyük şirkete yer verdiği araştırmada Prof. Dr. Yasemin Açık, bölgemizde Cumhuriyet tarihinin en büyük özel sektör yatırımı olan Seza Çimento yatırımı ile yer aldı.

Devamı

Prof. Dr. Açık, Üçüncü Kez Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını Arasında Yer Aldı

SEZA Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Türkiye Fortune Dergisi tarafından bu yıl 10’uncusu yayımlanan Türkiye’nin “En Güçlü 50 İş Kadını" listesinde yer aldı. Bu yıl üçüncü kez listede yer alan Prof. Dr. Açık, bir önceki yıla göre listede 11 sıra birden yükseldi. Yaptığı yatırımlar ve projelerle dikkat çeken Prof. Dr. Açık’ın 2016 yılında 250 milyon dolarlık yatırım yaparak, Türkiye çimento sektörüne direkt yatırım yapan tek kadın konumunda yer aldığı ifade edildi.

Devamı

ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Açık: “Deprem Yaralarının Sarılmasında Depremi Yaşamış Kadınlara Pozitif Ayrımcılık Yapılmalıdır”

Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD) Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak; “Sadece nüfusun değil hayatın da yarısını oluşturan ve hayata şekil veren kadınların; Yaşamın her alanında daha güçlü, etkin ve yetkin bir şekilde var olduğu, kadın erkek fırsat eşitliğinin yaşandığı günler dileğiyle, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Devamı

Prof. Dr. Açık, Kocaeli’nde Üniversite-Sanayi İşbirliği Toplantısında Konuştu

Elazığ İş Kadınlar Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Kocaeli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın’ın davetlisi olarak katıldığı toplantıda kendi girişimcilik hikâyesini anlatarak, üniversite sanayi işbirliği üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Devamı

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Genel Kurulu Yapıldı

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) 62. Olağan Genel Kurulu önceki gün gerçekleştirildi. Genel Kurulda Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka yeniden başkan seçilirken, Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık da yeniden yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Prof. Dr. Yasemin Açık, aynı zamanda “Ürün ve İktisadi Analizler Daimi Komitesi” Başkanı olarak da görev yapacak.

Devamı

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nden Elazığ’a Destek

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Üyeleri, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret ederek, yaşanan deprem felaketinin ardından Elazığ’ın en kısa sürede rehabilite edilmesi için yapılabilecek katkılara ilişkin değerlendirmelerde bulundular. Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği, Elazığ Valiliği ve Elazığ Belediyesi’ne 2500 ton çimento bağışında bulunduklarını ifade ettiler.

Devamı

24 Ocak 2020 Elazığ depremi ve devam eden sürece ilişkin talep ve öneriler

24 Ocak tarihinde yaşamış olduğumuz deprem afetinde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar, maddi ve manevi zarar gören tüm hemşerilerimize de sabırlar ve kolaylıklar dileriz. Yaşanan süreçte Devletimizin, milletimizin ve ülkemizdeki sayısız sivil toplum kuruluşlarımızın, ilimiz üzerindeki olağanüstü ilgisini ve çabasını takdirle izliyor, artarak devam etmesini temenni ediyoruz. Depremlerin süresi saniyelerle kısıtlı olsa da sosyal ve ekonomik etkileri uzun yıllar devam ettiği için her türlü rehabilite edici teşvik ve destek uygulamalarını önemsiyor ve Elazığlılar olarak ihtiyaç duyuyoruz.

Devamı

Prof. Dr. Açık: “Yerel Basın, Kentlerin Gelişimine Önemli Katkılar Sunmaktadır”

Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD) Başkanı Prof. Dr. Yasemin AÇIK, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm basın çalışanlarının gününü kutladı.

Devamı

ELEP Dönem Başkanı Prof. Dr. Açık Kentsel Dönüşümle İlgili Açıklama Yaptı

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı ve Elazığ Ekonomi Platformu Dönem Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Elazığ’da önemli sayıda ve yoğunlukta riskli yapı stoku bulunduğuna dikkat çekerek, kentsel dönüşüm sürecini hızlandıracak politikalar ve tedbirlerin acilen geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Devamı

Prof. Dr. Açık, İktisat Öğrencileriyle Buluştu

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Fırat Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Öğrenci topluluğu tarafından kariyer günleri kapsamında düzenlenen programın konuğu oldu. Prof. Dr. Yasemin Açık programda öğrencilerle, sivil toplum çalışmaları ve iş yaşamındaki deneyimleri üzerine sohbet ederek, önemli tavsiyelerde bulundu.

Devamı

Prof. Dr. Açık, Kütahya’da ”Hayata Şekil Veren Kadınlar” Paneli’nde Konuştu

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, iş dünyasındaki yolculuğunu, deneyimlerini Kütahya’da düzenlenen “Hayata Şekil Veren Kadınlar” panelinde anlattı.

Devamı

Elazığ Ekonomi Platformu´nun Yeni Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık Oldu

Elazığ Ekonomi Platformu Aralık Ayı ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, Elazığ Ekonomi Platformu´nun (ELEP) 7. Dönem Başkanı olarak Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD) Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık seçildi.

Devamı

Prof. Dr. Açık: “Kadına Şiddet Son Bulsun, İnsanlık Huzur Dolsun”

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “kadına ve kız çocuklarına yönelik her türlü şiddetin son bulduğu, huzurlu bir dünya tüm insanlığın hakkıdır” dedi.

Devamı

Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü

“Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” dolayısıyla bir açıklama yapan Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, ülkemizde narkotik birimlerce yakalanan uyuşturucu miktarlarına dikkat çekti. Özellikle son yıllarda artan oranda uyuşturucu kullanımının ve kaçakçılığının söz konusu olduğunu belirten Açık, “Türkiye, dünyada en fazla uyuşturucu yakalanan ülkelerin başında gelmektedir. Bu kadar yoğun bir uyuşturucu geçişinin olduğu coğrafyamızda elbette bu trafiğin kullanım oranını artırıcı etkisi olmaktadır. Uyuşturucu ile mücadelede kamu, özel sektör ve sivil toplum örgütlerine büyük görevler düşmektedir” dedi.

Devamı

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Açık: Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine Ulaşmak İçin Gıda Güvenliğinin Sağlanması Gerekiyor

“Dünya Gıda Güvenliği Günü” vesilesiyle açıklama yapan Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, gıda yoluyla 200’den fazla hastalığın yayılma ihtimali bulunduğuna dikkat çekerek her yıl 10 kişiden 1’inin gıda kaynaklı bir rahatsızlık geçirdiğini ve 420 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nunbu yıl itibarıyla her sene 7 Haziran tarihini, gıdaların güvenli olmasını sağlama çabalarını güçlendirmek amacıyla “Dünya Gıda Güvenliği Günü” olarak ilan ettiğini ve bu günün bu yıl “Gıda Güvenliği, Herkesin Sorumluluğu” temasıyla kutlandığını hatırlatan Açık; “Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden de pek çoğuna ulaşmanın anahtarı konumunda bulunan gıda güvenliğini sağlamak meselesinin hükümetler, üreticiler ve tüketiciler arasında ortak bir sorumluluk olarak ele alınması gerekmektedir” dedi.

Devamı

Milletvekili Gürsel Erol Seza Çimento’yu Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığtarihinin en büyük özel sektör yatırımı olan ve Türkiye’ninçevreci fabrikası misyonuylaüretim yapan SEZA Çimento Fabrikasınıziyaret etti. Seza Çimento Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık tarafından karşılanan Milletvekili Gürsel Erol, “Elazığ ve ülke ekonomisine buradan bir gelir elde edebilecek katkı sunmak son derece önemli bir başarı hikayesinin sonucu. Dünyanın her tarafında çimentoyla yapılan imalat sektörlerinde Elazığ’ın taşı var. Bu da işin ayrı bir güzelliği” dedi.

Devamı

Prof. Dr. Açık: Akciğerin Baş Düşmanı Tütünle Etkin Mücadele İçin Toplumun Tüm Kesimlerine Görev Düşmektedir

Dünya Tütüne Hayır Günü (World No TobaccoDay-WNTD) nedeniyle bir açıklama yapan Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, tütün kullanımı nedeniyle her yıl dünyada 7 milyondan fazla insanın hayatını kaybettiğine dikkat çekti. Bu yıl, Dünya Tütüne Hayır Günü´nün odak noktasının ‘tütün ve akciğer sağlığı’ olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Açık, “Nefes alma ve hayatta kalma güdüsüyle dünyaya gelen ve bunu bağımlılık nedeniyle unutan insana, akciğerinin değerini yeniden hatırlatmak toplumsal sorumluluğumuzdur. Akciğerin baş düşmanı olan tütün ve tütün ürünlerinin akciğer kanserinden KOAH’ainsanlara verdiği zararları minimize etmek için daha etkin bir mücadele gerekmekte, ebeveynlerden hükümete toplumun tüm kesimlerine bu noktada görev düşmektedir” diye konuştu.

Devamı

Prof. Dr. Açık, Finans Dünyası Dergisi’ne Konuştu

SEZA Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Finans Dünyası Dergisi’nin Mayıs Ayı sayısının konuğu olarak Elazığ’da yaptığı yatırımlara ve yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Derginin, “Kadın Girişimci Öyküleri” bölümünde “Başkasının açtığı yoldan giderseniz ayak iziniz çıkmaz” başlığıyla yayınlanan röportajda Prof. Dr. Yasemin Açık çalışmalarının yanında deneyimlerini de paylaştı.

Devamı

Prof. Dr. Açık “Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını” Listesinde

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Fortune Dergisi tarafından “En Güçlü 50 İş Kadını

Devamı

Prof. Dr. Açık, “Türkiye’ye İlham Veren 48 Kadın” Arasında Yer Aldı

Prof. Dr. Açık, “Türkiye’ye İlham Veren 48 Kadın” Arasında Yer Aldı Elazığ’a ve bölgeye yapmış olduğu yatırımlarla toplumun her kesiminin takdirini ve sevgisini kazanan Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, “Türkiye’ye İlham Veren 48 Kadın” arasında yer aldı. Prof. Dr. Yasemin Açık’tan övgüyle bahsedilen araştırmada Prof. Dr. Açık’ın Elazığ’da kurduğu Seza Çimento Fabrikasının Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük fabrikası olduğuna da değinildi. 30 Mart 2019 Cumartesi 19:45 0 Türkiye’nin en prestijli kadın araştırmalarından olan ve Dünya Gazetesi’nin her yıl büyük bir titizlikle araştırıp yayınladığı “Türkiye’ye İlham Veren 48 Kadın” belli oldu. “İşte Türkiye’yi Geleceğe Taşıyacak Öncü Kadınlar” başlığıyla yayınlanan araştırmada Türkiye’deki 48 öncü kadın belirlendi.

Devamı

Güçlü Kadın, Güçlü Türkiye’nin ve Sürdürülebilir Kalkınmanın Anahtarıdır

SEZA Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla SEZA Çimento Fabrikası’nda düzenlenen bir kutlama programında kadın çalışanlarla bir araya geldi. Prof. Dr. Yasemin Açık, “2019 yılında fabrikada kadın çalışan sayısını %50 oranında artıracaklarını belirterek, güçlü kadın, güçlü Türkiye ve sürdürülebilir kalkınmanın anahtarıdır. Ülkemizin güçlenmesi için kadınların istihdama katılımının artırılması gerekir” değerlendirmesinde bulundu.

Devamı

Kadın İstihdamını Artırmadan Sürdürülebilir Kalkınmadan Söz Edemeyiz

Kadın hakları ile fırsat ve cinsiyet eşitliği konularında çalışmalar yürüten Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, kadın istihdamı artırılmadan Türkiye’de sürdürülebilir bir kalkınmadan söz edilemeyeceğini söyledi. Kadınların iş gücüne katılımı, istihdamı ve eğitimi konusunda yaşanan önemli gelişmelere rağmen, kadınların sosyal ve ekonomik statüsünün halen olması gereken düzeye ulaşamadığını ve OECD sonuncusu olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Açık, Türkiye’nin, kadınların iş gücüne katılım oranını OECD’ye üye ülkelerin genel ortalaması olan yüzde 63 seviyesine ulaştırması halinde GSYİH’sini 2025 yılında yüzde 20 artırma potansiyeli olduğunun altını çizdi.

Devamı

Prof. Dr. Açık, Woman Tv’nin Konuğu Oldu

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Türkiye’nin kadın televizyonu Woman TV’de yayınlanan “Eko Kadın” programına katıldı. Prof. Dr. Yasemin Açık, programda; Elazığ’a yaptığı yatırımlar ile kadınların çalışmaya hayatındaki ve kalkınmadaki rolüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Devamı

ELFED Başkanı İçmeli´den Prof. Dr. Açık´a Plaket

İstanbul’da gerçekleştirilen Elazığ Günleri’ne verdiği maddi ve manevi desteklerden dolayı Elazığ Dernekler Federasyonu Tarafından ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’a plaket takdim edildi. ELFED Başkanı Faik İçmeli, “Yasemin Hocamızla gurur duyuyoruz. Elazığ’ın olduğu her yerde var” dedi.

Devamı

Seza Çimento Fabrikası, Esnaf Oda Başkanları ile Ticaret İl Müdürü’nü Ağırladı

Türkiye’nin çevreci fabrikası misyonuyla üretim yapan SEZA Çimento Fabrikası, Elazığ’daki esnaf odaları başkanları ile Ticaret İl Müdürü Bilal Öztürk’ü ağırladı. Elazığ’dan yükselen bir değer olarak Türkiye’de en son teknolojinin kullanıldığı çimento fabrikalarından biri olan SEZA Çimento’da esnaf odaları başkanları ve Ticaret İl Müdürü’nü ağırlayan Seza Çimento Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, konuklarına fabrikayı gezdirdi ve gerçekleştirilen üretim hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Devamı

F.ܒde Prof. Dr. Açık’a Veda Yemeği

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı ve Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Fırat Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalında yürüttüğü öğretim üyeliği görevinden emekli olması dolayısıyla bir veda programı düzenlendi. Veda programına Fırat Üniversitesi’nde görev yapan çok sayıda akademik ve idari personel katıldı.

Devamı

Prof. Dr. Açık, Ulusal Basın Temsilcilerini Ağırladı

Elazığ’da cumhuriyet tarihinin en büyük özel sektör yatırım olan Seza Çimento Fabrikası, ulusal basının temsilcilerini ağırladı. Basın mensuplarını hayalim dediği fabrikada ağırlayan Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, fabrikanın kuruluşundan bugüne gelişini anlattı ve bir kadın yatırımcı olarak neden fabrika kurduğu sorusuna yanıt verdi.

Devamı

Prof.Dr.Açık, Uyuşturucu İle Mücadelede Medyanın Rolü İsimli Panelde Konuştu

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen Uyuşturucu ile Mücadelede Medyanın rolü konulu panel Elazığ’da gerçekleştirildi. Programa Ulusal Televizyon ve Gazetelerden çok sayıda önemli isim katıldı. Elazığ’a gelen gazeteciler, uyuşturucu ile mücadele konusunun yanı sıra Elazığ’a değinerek Elazığ’dan övgüyle bahsettiler.

Devamı

Emekliler Derneği Başkanı Kayabaş’tan, Prof. Dr. Yasemin Açık’a Plaket

Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Mehmet Kayabaş, Elazığ’a yaptığı yatırımlar ve yürüttüğü sosyal projelerden dolayı Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’a plaket takdim etti. Kayabaş, Prof. Dr. Yasemin Açık Hocamız yaptıklarıyla halkımızın gönlünde taht kurmuştur açıklamasında bulundu.

Devamı

Kanal Fırat’ın Ödülünü, Prof. Dr. Açık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Aldı

Kanal Fırat´a Türkiye´nin En İyi Yerel Kanalı Ödülü Verildi Şehrin tanıtımına büyük katkıları olan ve Elazığ’dan dünyaya açılan Kanal Fırat Televizyonu Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği ve İletişim Fakültesi Öğrencilerinin oylarıyla Türkiye’nin en iyi yerel kanalı seçildi. Ankara’da gerçekleşen ödül töreninde Prof. Dr. Yasemin Açık Kanal Fırat Televizyonu’nun ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Devlet, siyaset, iş dünyası ve medya çevrelerinden seçkin bir katılımın olduğu ödül töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan bugüne kadar ilk defa yerel bir televizyon kanalına ödül verdi.

Devamı

Prof. Dr. Açık´a Yılın İş Kadını Ödülü

Elazığ Kültür Sanat ve Yılın Enleri ödül töreni gerçekleştirildi. Ödül töreninde Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’a yılın en başarılı iş kadını ödülü verildi.

Devamı

Prof. Dr. Açık: Tütün Kullanımı Kalp Krizi Ve İnme Riskini Artırmaktadır

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, “31 Mayıs Tütünsüz Bir Dünya Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Devamı

Prof. Dr. Açık, TÜRKONFED Yüksek Danışma Kuruluna Seçildi

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 12 Mayıs 2018 tarihinde yapılan “TÜRKONFED 13. Olağan Genel Kurulu”nda Yüksek Danışma Kurulu’na seçildi. TÜRKONFED’de 2015 yılından bugüne kadar Başkan Yardımcısı ve İş Dünyasında Kadın Komisyonu başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Yasemin Açık, TÜRKONFED’in 13. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimle TüRKONFED Yüksek Danışma Kurulu’na seçildi.

Devamı

Prof. Dr. Açık: Anneler, Güçlü Toplumun Temel Taşıdır

Elazığ İş Kadınları Dermeği Başkanı ve TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasemin Açık, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “evlatlarını bu aziz vatan için şehit veren annelerimiz ile kahraman gazilerimizin anneleri başta olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutluyorum” dedi.

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık, Türkiye’nin “En Güçlü 50 İş Kadını” Arasında

TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Fortune Türkiye Dergisi’nin Türkiye’nin “En Güçlü 50 İş Kadını” listesinde yer aldı.

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık, TÜMSİAD Fikir Atölyesi’nin Konuğu Oldu

TÜMSİAD Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen “Fikir Atölyesi” programının bu ayki konuğu TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık oldu. Düzenlenen programda Elazığ ekonomisi, yatırımlar ve STK çalışmaları konularında değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Açık, “Bu yatırımı yapacaksam memleketime yapmalıyım diyerek Seza Çimento Fabrikasını Elazığ’da kurduk. Çok şükür, Allah bizi mahcup etmedi” dedi.

Devamı

Prof. Dr. Açık, Tv Net Canlı Yayınında Kadın İstihdamını Anlattı

TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, TV NET televizyonunda yayınlanan ve Semra Karabaş’ın sunduğu “Kahve Arası” programına canlı yayın konuğu olarak katıldı. TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, programda Amerika’da gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler 62. Kadının Statüsü komisyonu toplantısıyla ilgili değerlendirmelerde bulunmasının yanı sıra kadın istihdamında yaşanan gelişmelere değinerek, son yıllarda kadın istihdam oranını en çok artıran ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.

Devamı

Prof. Dr. Açık’a ´´En Büyük Yatırım Ödülü´´ Verildi

Türkiye’nin çevreci fabrikası misyonuyla faaliyet gösteren SEZA Çimento Fabrikası, Fırat Üniversitesi tarafından düzenlenen Şehrin Ekonomi Ödülleri töreninde, cumhuriyet tarihi boyunca Elazığ’da yapılan en büyük özel sektör yatırımı olması dolayısıyla “En Büyük Yatırım” ödülüne layık görüldü. Törende ödülü SEZA Çimento Sahibi Prof. Dr. Yasemin Açık aldı.

Devamı

TÜRKONFED 3. İş Dünyasında Kadın Raporu Açıklandı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu´nun (TÜRKONFED) İş Dünyasında Kadın Raporu´na göre, 1,3 milyon civarında kadın çocuk bakımı nedeniyle iş gücüne katılamıyor.Bünyesinde 39 kadın derneği bulunduran TÜRKONFED´in, "3. İş Dünyasında Kadın: Sorunlar, Çözümler ve Öneriler” başlıklı raporu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklandı.

Devamı

Prof. Dr. Açık, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Yönetimine Seçildi

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin 60. Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurulda Elazığ’dan; SYCS Çimento A.Ş. adına Prof. Dr. Yasemin Açık Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

Devamı

Prof. Dr. Açık: Sigara İle Mücadele Çalışmalarına Toplumun Tüm Paydaşları Katılmalıdır

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 9 Şubat "Dünya Sigarayı Bırakma Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Devamı

Prof.Dr. Açık , BORGİP “İyi Yönetilen, Rekabetçi ve Büyüyen Kobi’ler” Toplantısı’nda Konuştu

TÜSİAD ve TÜRKONFED işbirliği, Garanti Bankası’nın ana desteği ve Kariyer.net İK Platformu İş Ortaklığı ile hayata geçirilen ve ülkemizin öncelikle az gelişmiş bölgelerindeki KOBİ’lerin insan kaynakları, teknoloji ve yönetim becerilerini iyileştirmeyi hedefleyen BORGİP Projesi, Elazığ toplantısı ile devam etti.

Devamı

Prof.Dr. Açık, Mersin’de “ Kadının Çok Güçlendirilmesi Projesi” nde Konuştu

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın (İDK) Komisyonu’nun, “Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında Mersin’de düzenlendi. Toplantıya katılan Türkonfed İş Dünyasında Kadın (İDK) Komisyonu Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık, kadının güçlendirilmesinde en büyük engelin eğitim düzeyinin düşüklüğü olduğu vurguladı.

Devamı

MHP İl Teşkilatı, Seza Çimento’yu Ziyaret Etti

MHP Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir ve beraberindeki heyet, Baskil’de ki Türkiye’nin en çevreci fabrikalarından biri olan Seza Çimento Fabrikasını ziyaret etti. MHP’li heyeti Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık karşıladı.

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık: Kadına Şiddet Bir İnsan Hakkı İhlalidir

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, kadına yönelik her türlü şiddetin, cinsiyet ayrımcılığına dayalı bir insan hakkı ihlali olduğunu vurguladı.

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık’a “İz Bırakanlar” Ödülü

Yayın hayatını 10 yıldır sürdüren Kanal Urfa Televizyonu tarafından “10. Geleneksel Yıl Dönümü Etkinliği ve 5. İz Bırakanlar Ödül Gecesi” düzenlendi. Gecede bir kadın yatırımcı olarak bölgeye yaptığı yatırımlar ve başarılı sosyal proje çalışmalarından dolayı Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’a “İz Bırakanlar” ödülü verildi.

Devamı

Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinde Kadının Rolü Zirvesi

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) tarafından, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle düzenlenen Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinde Kadının Rolü Zirvesi, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi.

Devamı

Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinde Kadının Rolü Zirvesi 19 Ekim Tarihinde Gerçekleşecek

Bünyesinde bulunan İş Dünyasındaki Kadın Komisyonu (İDK) aracılığıyla 2007 yılından bu yana kadınların iş hayatına kazandırılması için çok sayıda projeyi hayata geçiren Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), 19 Ekim’de iş dünyasının önde gelen yöneticilerini “Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinde Kadının Rolü Zirvesi’nde bir araya getirecek. Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliği ile gerçekleştirilecek zirveye, ulusal ve uluslararası camiadan çok sayıda önemli isim katılacak.

Devamı

Prof. Dr. Açık Bingöl’de, ’ Girişimci Kadın Gücü’nü Anlattı

İş Kadınları Ulusal Kadın Girişimciliği Kongresi’nde “Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü”nü anlattı. Bingöl’de düzenlenen 1. Ulusal Kadın Girişimciliği Kongresi, Bingöl Üniversitesi Kongre Salonu’nda ikinci oturumla devam etti. İkinci oturumda TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Evrim Aras, TİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Bulut, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasemin Açık, TOBB Avrupa Kadın Girişiciler Ağı Başkanı Mülkiye Aytar, TOBB KGK Üyeleri Mine Ayhan ve Canan Özdemir girişimci kadınlarla tecrübelerini paylaştı.

Devamı

TÜRKONFED İDK Komisyonu’ndan İş Kadınlarına Çağrı: “Oda Seçimlerinde Aktif Olun”

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı ve TÜRKONFED İDK Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Türkiye genelindeki 35 kadın derneğinin üyelerine gönderdiği mektupta, Ekim-Kasım 2017 döneminde Türkiye genelinde yapılacak olan oda ve borsa seçimlerinde aktif olmaları çağrısında bulundu. Prof. Dr. Açık mektubunda, “Türkiye’nin önemli kuruluşları olan odalarımızın ve borsalarımızın seçimlerinde ve yetkili kurullarında iş kadınlarımızın topuk seslerini duymak, kadının organizasyon yeteneği ve zekâsı ile yönettiğini görmek en büyük dileğimiz” dedi.

Devamı

Milletvekili Tahir Öztürk Seza Çimento Fabrikasını Ziyaret Etti

Ak Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, Baskil’de ki Türkiye’nin en çevreci fabrikalarından biri olan Seza Çimento Fabrikasını ziyaret etti. Ak Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk’e ziyaretinde Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat da eşlik etti. Milletvekili Öztürk’ü ziyaretinde Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık karşıladı.

Devamı

Prof. Dr. Açık:“Teşvik Mekanizmalarının Yaygınlaştırılması Gerekmektedir”

Türkiye’nin yalnızca en büyük KOBİ yapılanmasına sahip iş dünyası örgütü değil aynı zamanda üyesi olan 35 kadın derneği ile en büyük örgütlü kadın gücü de olan TÜRKONFED, bu yılsonunda üçüncüsü yayımlanacak İş Dünyasında Kadın Raporu’nun ikinci faz sonuçlarını açıkladı. Rapora göre eşinin çalışmasını istemeyenlerin sayısı 2015 yılında 2007 yılına göre yüzde 50 oranında azalmasına rağmen, kadınlar çocuk ve yaşlı bakımı nedeniyle çalışma hayatının başında ya da ortasında çalışma hayatından ayrılmak zorunda kalıyor.

Devamı

Milletvekili Metin Bulut Seza Çimento Fabrikasını Ziyaret Etti

Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Baskil’de yapımı tamamlanarak faaliyete geçen ve Türkiye’nin en çevreci fabrikalarından biri olan Seza Çimento Fabrikasını ziyaret etti. Milletvekili Metin Bulut’u ziyaretinde Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık karşıladı.

Devamı

Prof. Dr. Açık: Yerel Basın Demokrasiye Her Zaman Sahip Çıkmıştır

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı ve TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasemin Açık, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Prof. Dr. Yasemin Açık mesajında, basının demokratik sistemin önemli aktörlerinden biri olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti: “Demokratik sistemin önemli aktörlerinden biri olan basının tarafsız, objektif ve sansürsüz bir şekilde yayınlarını yapabilmesi demokrasinin standartlarının da gelişmişliğinin önemli göstergelerinden biridir. Bu anlamda, 24 Temmuz 1908 tarihi itibariyle Türk basınında sansürün kaldırılması bir milattır ve her yıl basın bayramı olarak kutlanmaktadır.”

Devamı

Seza Çimento Bayileriyle İftar Yemeğinde Buluştu

Seza Çimento Fabrikası düzenlediği iftar programıyla Türkiye genelindeki bayileriyle bir araya geldi. İftar programına, Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı ve Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Fabrika Yetkilileri ve Seza çimento fabrikası bayilerinin temsilcileri katıldı.

Devamı

Seza Çimento Ailesi İftar Yemeğinde

Elazığ’da Cumhuriyet tarihinin en büyük özel sektör yatırımı olarak kurulan ve Türkiye’nin en çevreci çimento fabrikalarından biri olan Seza Çimento Fabrikası çalışanları düzenlenen iftar programında bir araya geldi. İftar programına, Seza Çimento Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı ve Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Fabrika Müdürleri ile fabrika personeli katıldı.

Devamı

Prof. Dr. Açık: “Tütün, Kalkınma İçin Bir Tehdittir”

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin AÇIK, “31 Mayıs Tütünsüz Bir Dünya Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajda “Tütün ve tütün ürünleri kullanımı günümüzde toplumun her kesimini derinden etkileyen çok önemli bir halk sağlığı sorunudur. Tütün insan sağlığı kadar kalkınma için de önemli bir tehdittir. Sağlığı korumak, yoksulluğu azaltmak ve kalkınmayı teşvik etmek için tütün kullanımının etkin bir şekilde engellenmesi gerekir” dedi.

Devamı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Bünyesindeki İş Dünyasında Kadın Komisyonu (İDK) aracılığıyla kadınların eğitime, iş hayatına ve siyasete katılımını teşvik edecek çalışmalar yürüten TÜRKONFED, bu yılsonunda üçüncüsünü yayımlayacağı İş Dünyasında Kadın Raporu’nun ilk faz sonuçlarını açıkladı. Türkiye’de kadın istihdamının 2007-2015 yılları arasındaki gelişiminin incelendiği rapor; kadının iş gücüne katılımı konusunda uygulanacak politikalara da ışık tutmayı amaçlıyor.

Devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Seza Çimento’nun Resmi Açılışını Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehrimizde ki toplu açılış töreni kapsamında, Elazığ tarihinin en büyük özel sektör yatırımı Seza Çimento Fabrikasının da açılışını yaparak, yatırımın Elazığ’a ve bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Devamı

Prof.Dr. Açık: Sigara Kullanımı Toplumu Zehirleyen Kötü Bir Alışkanlıktır

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Devamı

ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Açık:”Elazığ Medyası, Şehre Değer Katmaktadır”

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık mesajında, medyanın toplumda demokratik bilincin gelişmesine katkısının yanında özellikle yerel medyanın kentlerin gelişmesine çok önemli katkılarının olduğuna dikkat çekerek; “Medya, önemli bir kamusal işlevi yerine getirerek, vatandaş ile yöneticiler arasında bir köprü, bir aracı unsur olarak demokratik bilincin gelişmesine, toplumsal beklentilerin karşılanması noktasında bir duyarlılık oluşmasına katkı sağlamaktadır.

Devamı

ELİKAD Başkanı Açık; “Kadına Yönelik Şiddet, Toplumsal Bir Sorundur”

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı ve TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Yasemin AÇIK, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Devamı

Sürdürülebilir Ekonomide Kadının Rolü Konferansı Yapıldı

TÜRKONFED tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen “Sürdürülebilir Ekonomide Kadının Gücü Rolü Zirvesi”, Türkiye ve dünyadan siyaset, sivil toplum ve iş dünyasının önde gelen çok sayıda kadın yöneticisini bir araya getirdi.

Devamı

Prof. Dr. Açık, CNN Türk´te Konuştu

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Başkan Yardımcısı ve Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, CNN Türk televizyonlarında canlı yayın programlarına konuk oldu. Prof. Dr. Yasemin Açık, programlarda TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu tarafından 14 Kasım tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek “Sürdürülebilir Ekonomide Kadının Rolü Zirvesi” programı hakkında bilgiler verdi.

Devamı

Prof. Dr. Açık Bloomberg HT TV’ye Konuk Oldu

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Başkan Yardımcısı ve Kadın Komisyonu Başkanı, Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Bloomberg HT’de yayınlanan Fokus programının canlı yayın konuğu oldu. Prof. Dr. Yasemin Açık, programda kadının ekonomideki rolü ve kadın istihdamı üzerine değerlendirmelerde bulundu. Prof. Dr. Açık ayrıca TÜRKOFED tarafından14 Kasım tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek “Sürdürülebilir Ekonomide Kadının Rolü Zirvesi” programı hakkında da bilgiler verdi.

Devamı

TKDK İl Koordinatöründen ELİKAD Başkanı Açık’a Ziyaret

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK ) Elazığ İl Koordinatörü Ülkü Altundiş Yıldız, Elazığ İş Kadınları Derneği (ELKİAD) Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık ile bir araya gelerek, çeşitli konularda istişarelerde bulundu.

Devamı

Seza Çimento’yu Gezen Bingöl Heyeti: “Fabrika, Bölgemiz İçin Çok Önemli”

Bingöl’deki kamu kurum müdürleri ile Bingöl Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencilerinden oluşan 50 kişilik Bingöl heyeti Elazığ’a gelerek, SEZA Çimento fabrikasında incelemelerde bulundular.

Devamı

ELİKAD ile MÜSİAD Arasında İş Birliği Protokolü

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, bölgeler arası gelişmişlik farkının ortadan kaldırılması için cazibe merkezi ya da yatırımda öncelikli iller konusunda yatırımcıların Elazığ ile ilgili bilgilendirilmesi gerektiğini söyleyerek, sürdürülebilir kalkınmanın sağlanabilmesi için yatırımcıların dikkatlerinin Elazığ’a çekilmesi gerektiğini ifade etti.

Devamı

MÜSİAD Heyetinden, Seza Çimento’ya Ziyaret

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun, MÜSİAD Eski Şube Başkanı Av.İbrahim GÖK ve Yönetim Kurulu üyeleri, Elazığ tarihinin en büyük özel sektör yatırımıSeza Çimento Fabrikasını ziyaret etti.MÜSİAD Heyetini ağırlayan ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Yeni Teşvik Programı ve Cazibe Merkezi iller desteklerinden daha çok faydalanmak için Elazığ’daki STK’ların işbirliği içerisinde çalışmasının önemine dikkat çekti.

Devamı

Elazığ ve Malatya’dan Sanayici ve İş Adamları Seza Çimento’da İncelemelerde Bulundu

Elazığ ve Malatya’dan sanayici ve iş adamları SEZA ÇİMENTO fabrikasını ziyaret ederek, SEZA ÇİMENTO’nun bölgeye sağladığı katkılardan övgüyle bahsettiler. ELİKAD Başkanı Prof.Dr. Yasemin Açık, ise fabrikayı doğdukları topraklara vefa borcu ödemek ve bölgenin kalkınmasına katkı sağlamak için Elazığ’da kurduklarını söyledi.

Devamı

Prof.Dr.Açık, Samsun’da TÜRKONFED İDK Komisyonun Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesinde Konuştu

TÜRKONFED İş Kadınları Komisyonunun “ Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi “ Projesi’nin üçüncü toplantısı Samsun’da gerçekleştirildi. Toplumsal statüsünün yükseltilmesi, kadın girişimciliğinin geliştirilmesi ve İş dünyasında kadın konusuna odaklanan çalışmalarıyla da bilinen Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), 2015 yılının Aralık ayında başlattığı “Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi” toplantılarına Samsun’da devam etti. İş dünyasının kadın konusunu ele almak için bir araya geldiği, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın (İDK) Komisyonu tarafından geliştirilen “Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi” üçüncü toplantısı, Orta Karadeniz Sanayici ve İş Dernekleri Federasyonu (ORKASİFED) ve Samsun İş Kadınları Derneği (SAMİKAD) ev sahipliğinde düzenlendi.Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde yapılan toplantıya, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı / İDK Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, ORKASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Emin Bahri Uğurlu ve SAMİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Münevver Uğurlu katıldı.

Devamı

Milletvekili Serdar Seza Çimento Fabrikasını Ziyaret Etti

Ak Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Üyesi Av.Ömer Serdar, Baskil’de yapımı tamamlanarak faaliyete geçen ve Türkiye’nin en çevreci fabrikası olan Seza Çimento Fabrikasını ziyaret etti.

Devamı

Prof. Dr. Açık, Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne Yapılan Saldırıyı Kınadı

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, bu sabah saatlerinde Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen hain terör saldırısını lanetle kınadıklarını belirterek, milli birliğimizin kalesi ve ülkemizin huzur adasıkonumundaki şehirlerinden biri olan Elazığ’ımızın bugüne kadar olduğu gibi bu günden sonra da teröre geçit vermeyeceğini ifade etti.

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık, “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne Katıldı

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık, 15 Temmuz darbe girişiminin 24. gününde Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne katıldı. Darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz tarihinden sonra tüm ülkemizde olduğu gibi Elazığ’da da vatandaşlar Demokrasi Meydanı’nda “Demokrasi Nöbeti’ne devam ediyor. Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık da “Demokrasi Nöbet”lerine katılarak vatandaşlarla bir araya geliyor.

Devamı

Prof.Dr. Açık, Demokrasi Nöbetinde

Darbe girişiminin bulunulduğu ilk andan itibaren aile şirketlerinin sahibi olduğu Kanal Fırat ve Kanal e televizyonlarının meydanlara inerek demokrasiden ve Cumhurbaşkanımızdan yana, yayın yapmasını isteyen ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, İzzet Paşa meydanında demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarla bir araya geldi. Prof. Dr. Açık, “Darbe girişimi tüm vatandaşlarımızın öz verisi ve karşı duruşuyla başarısız kaldı” dedi.

Devamı

Prof. Dr. Açık´ın Kınama Mesajı

Ülkemizin huzur ve istikrarı ile milli iradeye ve demokratik yaşama yönelik dün gece gerçekleşen darbe teşebbüsünü şiddetle kınıyorum.Ülkemizin seçilmiş Cumhurbaşkanını, Hükümetini ve Türkiye Büyük Millet Meclisini devirmeye yönelik gerçekleşen bu darbe girişimi, milletimizin feraseti ve fedakârlığı ile güvenlik kuvvetlerimizin gayretli çalışmaları neticesinde engellenmiştir.

Devamı

Prof.Dr.Açık, Seza Çimento Bayileriyle İftarda Biraraya Geldi

Elazığ’da Cumhuriyet tarihinin en büyük özel sektör yatırımı olarak üretime başlayan Seza Çimento Fabrikası bayileriyle iftar programında bir araya geldi. İftar programına, ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Seza Çimento bayileri ve Çimento fabrikası çalışanları katıldı.

Devamı

TÜRKONFED İDK Komisyonu, Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi’nin İkinci Toplantısı İzmir’de Yapıldı

Kadının işgücüne katılımı, sosyal ve toplumsal statüsünün yükseltilmesi, kadın girişimciliğinin geliştirilmesi ve İş dünyasında kadın konusuna odaklanan çalışmalarıyla da bilinen TÜRKONFED, İzmir’de geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi.

Devamı

Prof. Dr. Açık´ın 31 Mayıs Tütünsüz Dünya Günü Mesajı

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı ve Fırat Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasemin AÇIK, “31 MAYIS TÜTÜNSÜZ BİR DÜNYA GÜNܔ nedeniyle yayımladığı mesajında; Sigara kullanımının dünyada en sık görülen ve en fazla sayıda; ölüm, hastalık, iş gücü kaybı ve ekonomi kayba yol açan önemli bir halk sağlığı sorunu olduğunu, sigara ile mücadelede; gençlerin sigaraya başlamalarını önleyici eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları ile pasif içiciliğin önlenmesi ve bırakmak isteyenlere yardım hizmetlerinin sunulmasının çok önemli olduğunu, tüm bunları sağlamak için ise etkin yasal düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu, ülkemizde ise dünyaya örnek olacak bir sigara ile mücadele yasası bulunduğunu ifade etti.

Devamı

TÜSİAD - TÜRKONFED BORGİP Proje Toplantısı Elazığ´da Gerçekleşti

Elazığ´da Tüsiad ve Türkonfed tarafından ortak yürütülen Borgip Projesi kapsamında ´İşimizi nasıl büyüteceğiz, gelecek kuşaklara nasıl devredeceğiz?´ isimli toplantı düzenlendi.

Devamı

TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Açık BAKZİFED Açılışında

Safranbolu´da BAKZİFED´in açılış törenine katıldık ve

Devamı

Prof. Dr. Açık TÜRKONFED´in, İzmir´de Yeni Anayasa Konferansında Konuştu

TÜRKONFED Tarafından Hazırlanan; “Yeni Anayasa’ya Doğru: Türkiye´de Kurumsal Reform ve Demokrasi Kültürünün Gelişimi

Devamı

Prof. Dr. Açık DİKAD´ın Düzenlediği Konferansta Konuştu

Diyarbakır İş Kadınları Derneği Tarafından Düzenlenen

Devamı

Yıldırım , Seza Çimento´yu Ziyaret Etti.

Baskil’deki Seza Çimento Fabrikası’nı ziyaret eden Yıldırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve ETİ Krom AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım, Çimento fabrikasını teknolojisi, üretim kapasitesi ve çevreye duyarlılığı ile çok beğendiğini ifade ederek, böylesi bir yatırımı yapanlara teşekkür ediyorum”dedi.

Devamı

Prof. Dr. Açık´ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Elazığ İş Kadınları Derneği ve TÜRKONFED Kadın Komisyonu Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayaraktüm kadınların dünya kadınlar gününü kutladı.

Devamı

Prof. Dr. Açık´ın 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü Mesajı

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Prof. Dr. Açık mesajında, “Sigara içicilerinin, sağlıklarını korumak ve geliştirmek için yapacakları en önemli davranış, “9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü”nde, yani yarın sigarayı bırakmalarıdır” dedi.

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık, SANKON Doğu Anadolu Bölge Başkanı Oldu

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON) Doğu Anadolu Bölge Başkanlığına getirildi.

Devamı

Ünlü İşadamı Ali Ağaoğlu, Baskil’de Yapımı Devam Eden Çimento Fabrikasını Ziyaret Etti

Baskil’de yapımı devam eden Çimento Fabrikası’nda incelemek yapmak üzere Elazığ’a gelen Ünlü İşadamı Ali Ağaoğlu ve işadamı Atalay Şahinoğlu fabrikayı gezerek, ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’ı yaptığı yatırımdan dolayı tebrik etti. Ağaoğlu, İş Kadını Prof. Dr. Yasemin Açık’ın örnek alınması gerektiğini söylerken, Şahinoğlu ise gördüğü başarılı çalışmalardan çok etkilendiğini söyledi.

Devamı

Prof. Dr. Açık:”Basın Yerel Kalkınmanın Önemli Dinamiklerinden Biridir”

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Devamı

Prof.Dr.Açık:” Hedefimiz Kadınların Daha Etkin Çalışması”

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkan Yardımcısı ve İş Dünyası Kadın Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 2016 yılı kasım ayında Uluslararası Kadın Girişimciler Forumu yapılacağını duyurdu.

Devamı

ELİKAD Başkanı Prof.Dr. Yasemin Açık: Tüm Yaşam Alanları Engelli Dostu Haline Getirilmelidir

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı (ELİKAD) Prof. Dr. Yasemin Açık, “Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm engellilerin dünya engelliler gününü kutladı ve “Dünya Engelliler Günü”nün; engellilik konusunda farkındalık ve toplumsal savunuculuğun oluşturulmasında çok önemli olduğunu vurguladı.

Devamı

Prof.Dr. Yasemin Açık’tan Vartaş Elazığspor’a Anlamlı Destek...

Vartaş Elazığsporumuza her zaman destek olan isimlerin başında gelen Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, önceki gün yine kulübümüze maddi destekte bulunmuştur. Sayın Valimizin öncülüğünde, Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanımızın da katılımıyla başlatılan Vartaş Elazığsporumuza destek çalışmalarında yine ilk desteği Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık vermiştir.

Devamı

Prof.Dr.Açık, Engelli Futbolcularla Bir Araya Geldi

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık, İşitme Engelliler Süper Ligi’nde İlimizi temsil eden Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı’nın Futbolcuları, Teknik Heyeti ve Yöneticileri ile bir araya geldi. Açık, başarılarından dolayı Elazığ Belediyesi İşitme Engeliler Futbol Takımını tebrik etti.

Devamı

TÜRKONFED İş Dünyası Kadın Komisyonu 3. Toplantısını Yaptı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu İş Dünyası Kadın Komisyonunun 3. Toplantısını 20 Ekim 2015 Salı günü İstanbul’da Türkonfed Başkan yardımcısı Prof.Dr.Yasemin Açık başkanlığında İstanbul’da gerçekleşti

Devamı

TÜRKONFED Bşk.Yrd. Prof.Dr. Açık KKTC´de

Prof.Dr.Açık, TÜRKONFED´in KKTC´de yaptığı görüşmelere katıldı.Prof.Dr.Yasemin Açık TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte KKTC Cumhurbaşkanı, KKTC Başbakanı başta olmak üzere çeşitli ziyaret ve toplantılara katıldı.

Devamı

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Toplantısı Prof. Dr. Açık Başkanlığında Yapıldı

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu´nun 2015 yılı ilk toplantısı Türkonfed başkan yardımcısı Prof.Dr.Yasemin Açık başkanlığında düzenlendi

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık : Şimdi Birlik ve Beraberlik Zamanı

Türkkonfed Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu ve Türkkonfed Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Yasemin Açık, Terör saldırısında, Adıyaman´da bir askerimizin şehit edilmesi ve Suruç´ta yaşanan bombalı saldırıda 32 insanımızın yaşamını yitirmesi dolayısı ile bir açıklama yaptılar.

Devamı

Prof. Dr. Açık´ın Dünya Tütünsüz Günü Mesajı

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin AÇIK,

Devamı

Prof. Dr. Açık, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına Seçildi

Elazığ İş Kadınları(ELİKAD) Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına seçildi.

Devamı

Prof. Dr. Açık´tan Teşekkür Mesajı

Milletvekili A.Adaylığı Sürecimin Başından Beri, Şahsıma Göstermiş Olduğunuz Sevgi, Dua ve Güçlü Desteklerinizden Dolayı Çok Teşekkür Ediyor, Hepinize Sevgi ve Şükranlarımı Sunuyorum. İyi ki Varsınız ve Siz Kıymetli Hemşehrilerim Elazığlılarla Gurur Duyuyorum. Saygılarımla.

Devamı

ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin AÇIK, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak,tüm kadınların dünya kadınlar gününü kutladı.

Devamı

Prof.Dr.Yasemin Açık, Ak Parti Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Fırat Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı, Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık Ak Parti Elazığ Milletvekili Aday Adaylığını açıklayarak resmi başvurusunu yaptı… Prof. Dr. Açık, “Güçlü Elazığ, Güçlü Türkiye ve Güçlü Ak Parti” için Yolun AÇIK Elazığ, Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Prof. Dr. Açık mesajında, sigara bağımlılığının hastalık, ölüm, ekonomik kayıp ve iş gücü kaybına yol açan önemli bir halk sağlığı sorunu olduğunu ifade etti.

Devamı

Prof. Dr. Açık, Belediye’nin Kadın STK’lar Toplantısına Katıldı

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Kadın STK Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, başta olmak üzere 7 kadın STK temsilcisi katıldı

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık’tan Elazığspor’a Destek

PTT 1. Lig’in 19. Haftasında 7 Şubat Cumartesi günü Karşıyaka ile İzmir’de karşılaşacak Elazığspor’da deplasman gidiş-dönüş programı belli oldu. Elazığspor’un Karşıyaka deplasmanı konaklama giderlerini Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık üstlendi…

Devamı

“Sosyal Sorumluluk” Projesi

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun yürüttüğü “İşletmeler İçin Kurumsal Sosyal Sorumluluk” projesi toplantısı Elazığ İş Kadınları Derneği’nin ev sahipliğinde Elazığ’da yapıldı

Devamı

Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Toplantısı

Sağlık Bakanlığı, Elazığ Valiliği ve Dünya Sağlık örgütünün ortaklaşa hazırladığı “Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Çok Sektörlü Ulusal Eylem Planı” çalışma toplantısında Elazığ İli Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Davranışsal ve Metabolik / Fizyolojik Risk Faktörleri Araştırması Sonuçları ve Eylem planları da anlatıldı…

Devamı

Dost Meclisinin Konuğu, Elikad Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık Oldu

MÜSİAD tarafından düzenlenen ve Elazığ’a hizmetleri ve yatırımları ile katkı sağlayanların konuk edildiği, Dost Meclisi’nin bu hafta ki konuğu, Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık oldu.Yasemin Açık,ELİKAD’ın kurulduğu günden beri yaptığı çalışmalarla Elazığ’ın gelişimine ve kalkınmasına katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Devamı

FIRATSİFED Elazığ’da Toplandı

Fırat Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu (FIRATSİFED) Yönetim Kurulu toplantısı Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD) ev sahipliğinde yapıldı.

Devamı

Kadına Yönelik Şiddete Dur De!

Elazığ İş Kadınları Derneği ile Şarkın Gençliği Derneği, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete karşı Uluslar arası Mücadele ve dayanışma gününde, toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla Kadına yönelik şiddete dur de ! Adlı stant açtı. Stantta kadına yönelik şiddetin insan hakkı ihlali olduğunu içeren broşürler dağıtılıyor.

Devamı

Cezaevinde Kadına Şiddetle Mücadele Günü Programı

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle Elazığ E tipi Kapalı Cezaevinde bir program düzenlendi. ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’ın da konuşmacı olarak katıldığı programda kadına şiddet olaylarına dikkat çekildi. Konuşmaların ardından da Cezaevinde bulunan mahkumlar müzikli programla gönüllerince eğlendiler…

Devamı

Atlı’dan Açık’a Plaket

Elazığ’ın tek kadın belediye başkanı olan Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, Keban’a yapılan hizmetlere desteklerinden dolayı ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Devamı

Prof.Dr.Açık, Yılın En Başarılı Akademisyeni Seçildi

Elazığ Dernekler Federasyonu’nun kuruluşunun 1. yılında beş dalda düzenlediği anket sonucunda Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Yılın En Başarılı Akademisyeni ödülüne layık görüldü. Prof. Dr. Yasemin Açık, “Yılın Başarılı Akademisyeni” ödülünü Elazığ Tanıtım Günleri kapsamında düzenlenen programda aldı.

Devamı

ELİKAD’ın Standına Büyük İlgi

Elazığ’da yürüttüğü çalışmalarla toplumun bütün kesimleri tarafından takdirle karşılanan Elazığ İş Kadınları Derneği, İstanbul Feshane’de düzenlenen Elazığ tanıtım Günlerine damgasını vurdu.

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık’ın Anneler Günü Mesajı

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, “yaşamımızın her döneminde bize öğretileri ile rehber olan annelerimizin, anneler gününü kutluyorum” dedi

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık Yılın Annesi Seçildi

Elazığ Belediyesi ile Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuarı tarafından anneler gününe özel düzenlenen programda konuşan Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, annelerin, çocukların dünyaya geldiği ilk günden itibaren ilk öğretmenleri olduğunu söyledi. ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’ın yılın annesi olarak plaket aldığı programda ayrıca “Türk Tasavvuf Musıkisi Bayan Topluluğu” da bir konser verdi.

Devamı

Prof.Dr. Yasemin Açık’a “MÜSİAD Onur Ödülü”

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin AÇIK, Elazığ’ın kalkınması için yatırımlar yapılmasına öncülük ettiği, ülkemizin çeşitli illerindeki kadın dernekleriyle birlikte örnek projeleri hayata geçirdiği ve kadın girişimci sayısını artırmada gösterdiği büyük başarılar dolayısıyla MÜSİAD Onur Ödülüne layık görüldü.

Devamı

Malatya Basın Birliği’nden Açık’a Üstün Hizmet Ödülü

Anadolu Basın Birliği Derneği Malatya Şubesi’nin 9. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Malatya Öğretmen Evinde program düzenlendi. Programda Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’a bölge illerde yapmış olduğu başarılı sosyal proje çalışmalarından dolayı plaket verildi.

Devamı

Prof. Dr. Açık’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm kadınların dünya kadınlar gününü kutladı.

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık’a Gençlik Merkezi’nden Plaket

Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD) Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm Elazığ halkının yeni yılını yürekten kutladığını ifade etti.

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık’ın “Dünya Engelliler Günü” Mesajı

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, “Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm engellilerin dünya engelliler gününü kutladı.

Devamı

Prof.Dr. Açık,Ankara’da Konferans Verdi

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı ve Elâzığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof.Dr. Yasemin AÇIK, Ankara Elâzığ Kültür Derneğinde “Türk Kadınının Girişimciliği ve Çalışan Kadınların Sorunları” konusunda konferans verdi.

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık, İftar Yemeği Verdi

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, il protokolü, sivil toplum kuruluşları, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınlarının katılımıyla Sultan Sarayı’nda iftar yemeği verdi. Semazen gösterisi ve ney dinletisiyle iftar yapan davetliler unutulmaz bir ramazan akşamı yaşadı.

Devamı

Prof. Açık, Edirne’de Hekimlere Eğitim Verdi

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı ve Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasemin Açık, Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı’nın düzenlediği,“Tütün Bağımlılığı Tedavisi Yerinde Eğitim Programı” kapsamında Edirne’de eğitim verdi.

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık, Trt1′in Konuğu Oldu

Sağlığı Geliştirme ve Sigarayla Mücadele Dernek Başkanı Prof.Dr. Yasemin Açık,TRT -1 ekranlarında yayınlanan “Sabah Haberleri” programına konuk oldu.Programda Türkiye geneli sigara ile mücadelede yapılan yasal düzenlemelerle ilgili bilgiler veren Açık,son yıllarda sigara içme oranının düştüğünü kaydetti.

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık’ın 31 Mayıs Dünya Sigarayı Bırakma Günü Mesajı

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 31 Mayıs Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tütün ve tütün ürünleri ile mücadelede sivil toplum örgütleri (STK)’nin öneminin büyük olduğunu ve bu mücadelede etkin rol üstlenmeleri gerektiğini belirtti.

Devamı

TÜRKONFED Toplantısı Elazığ’da Yapıldı

Elazığ`da TÜRKONFED 36`ıncı Girişim ve İş Dünyası Konseyi`nin `TRB1 Bölgesinde Kalkınma ve Yatırım Ortamı` konulu toplantı Elazığ İş Kadınları Derneği ile Fıratsifed’in ev sahipliğinde düzenlendi.

Devamı

Prof. Dr. Açık, TGRT HABER’e Konuk Oldu

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, TGRT Haber TV’nin canlı yayın konuğu olarak, çözüm sürecinin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki kadın girişimcilere ve kadın ve istihdamına etkilerini değerlendirdi.

Devamı

uluslararasikadingirisimcilerforumu Uluslar Arası Kadın Girişimciler Forumu Başladı

Başkanlığını Elikad Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık`ın yürüttüğü Uluslar arası Kadın Girişimciler Forumu, gerçekleştirilen açılış programı ile başladı.

Devamı

Prof. Dr. Açık, CNNTÜRK’e Konuk Oldu

Uluslararası Kadın Girişimciler Forumu Başkanı ve aynı zamanda Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı olan, Prof. Dr. Yasemin Açık, CNNTÜRK Televizyonunda yayınlanan “Güne Merhaba” programına canlı yayın konuğu olarak, İstanbul’da gerçekleştirilen Uluslar arası Kadın Girişimciler Forumu hakkında bilgiler verdi.

Devamı

Prof. Dr. Açık, TVNET’e Konuk Oldu

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı ve aynı zamanda Uluslar arası Kadın Girişimciler Forumu Başkanı olan Prof. Dr. Yasemin Açık, beş kıtadan kadın girişimcilerin “81 Ülke – 81 Şehir” sloganı ile 2-4 Mayıs 2013 tarihleri arasında İstanbul’da bir araya geleceğini söyledi.

Devamı

Prof. Dr. Açık ‘a Plaket

Elazığ Baskilliler Derneği tarafından birlik ve beraberlik gecesi düzenlendi. Elazığ Baskilliler Derneği tarafından birlik ve beraberlik gecesi düzenlendi. Sultan Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıya Baskil Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Elazığ iş kadınları derneği başkanı Yasemin Açık ve çok sayıda Baskilli katıldı.

Devamı

ELİKAD Başkanı Prof. Dr.Açık, 3.Markalar Zirvesi’nde Konuştu

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Türkiye’nin marka olmuş isimlerinin buluştuğu 3. Markalar Zirvesi’ne katılarak deneyimlerini ve tecrübelerini paylaştı, gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Devamı

Prof.Dr. Yasemin Açık, TRTHABER’e Konuk Oldu

TRT Haber’de yayınlanan “Günlük” isimli programın ekonomi Günlüğü Köşesi’ne konuk olarak katılan Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Türkiye’de kadın istihdamı ve ELİKAD’ın gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Devamı

Prof. Dr. Açık, Dünya Kadınlar gününü kutladı

Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD) Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm kadınların dünya kadınlar gününü kutladı.

Devamı

Cezaevinde Kadınlar Günü

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Elazığ E Tipi Kapalı Cezaevi’nde bir program gerçekleştirildi. Programda mahkûm kadınlardan oluşturulan Kadınlar Korosu da bir konser verdi.

Devamı

ADI.RİZ.ELA Kadınlar Güçbirliği Projesi Tanıtım Toplantısı

Adıyaman, Rize ve Elazığ illerini kapsayan Adı-Riz-Ela Kadınlar Güçbirliği Projesi’nin tanıtım toplantısı Elazığ İş Kadınları Derneği`nin ev sahipliğinde Elazığ’da yapıldı.

Devamı

Prof.Dr.Açık, Erzurum`da Sigara ve Sağlık Kongresinde

Fırat Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı, Prof. Dr. Yasemin Açık, Erzurum’da yapılan Uluslararası Katılımlı “6. Sigara ve Sağlık Ulusal Kongresi”ne katıldı.

Devamı

Prof.Dr.Açık, Adıyaman Elazığlılar Derneği Ziyareti

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Adıyaman Elazığlılar Derneği”ni ziyaret etti

Devamı

Kadınlar Güçbirliği Toplantısı

Kadınlar Güçbirliği Eğitim Projesinin toplantısı ELİKAD`ın ev sahipliğinde Elazığ`da yapıldı

Devamı

Çevre Müdürlüğünden Prof.Dr.Açık`a Plaket

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü,Çevre günü nedeniyle düzenlenen etkinliklere katkısından dolayı ELİKAD Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık`a plaket verdi

Devamı

Prof.Dr.Açık`ın Anneler Günü Mesajı

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, “dünyaya gözlerimizi açtığımız ilk andan itibaren bizleri sevgisiyle saran annelerimizin, anneler gününü kutluyorum” dedi

Devamı

Prof.Dr.Açık, Memur Sen`de Konuştu

Elikad Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık`ın Anneler Günü nedeniyle Memur Sen`in davetlisi olarak, Çalışan Kadınların sorunları konulu konferans verdi

Devamı

Alpay, Hanımeli Mağazasını Gezdi

Ak Parti Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, ELİKAD tarafından hazırlanan 8 köşe şapka, dokumacılık kursları ile kadınların yaptığı el işleri ve yemek stantlarını gezdi.

Devamı

Prof.Dr.Açık`ın Kadınlar Günü Mesajı

ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm kadınların dünya kadınlar gününü kutladı.

Devamı

Açılım İnşaat Elazığ`ın Gururu

Elazığ’ın yerli firması Açılım İnşaat bu yılda en çok vergi ödeyen firmaların başında yer aldı

Devamı

Prof.Dr.Açık`a Yılın Akademisyeni Ödülü

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı ana bilim dalı başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık`a Meclis Ajans Dergisi tarafından yılın akademisyeni ödülü verildi

Devamı

Dogünsifed Bölge Toplantısı

DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu, ELİKAD’ın Ev Sahipliğinde Elazığ’da Toplandı

Devamı

Net Haber Gazetesinin Kuruluş Yıldönümü

Net Haber Gazetesinini kuruluşunun 5.yıldönümü bir programla kutlandı.Programda Elikad Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık`a plaket verildi

Devamı

Prof.Dr.Açık, Fransa Meclisini Kınadı

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Fransa Meclisi tarafından kabul edilen kanun tasarı dolayısıyla Fransa`yı kınayarak; “Bizim tarihimiz sevgi ve hoşgörünün hakim olduğu, gurur ve onur duyduğumuz olaylarla dolu bir tarihtir. ” dedi

Devamı

8 Köşe Şapka ve Dokuma Kursu Açıldı

Başkanlığını Prof.Dr.Yasemin Açık`ın yürüttüğü, Elazığ İş Kadınları Derneği tarafından düzenlenen dokuma kursu törenle açıldı

Devamı

ELİKAD, Finans Zirvesinde

Elazığ İş Kadınları Derneği, İstanbul`da düzenlenen 2011 Finans Zirvesine katıldı.

Devamı

Yasemin Açık`a Teşekkür Plaketi

Harput Ekrem Uzel İlköğretim Okulu Müdürü Kazım Atıcı, okullarına verdiği desteklerden ötürü Elikad Başkanı Prof. Dr. Yasemin AÇIK`a teşekkür plaketi takdim etti.

Devamı

Açık`tan Somali`ye 50 Bin Tl Bağış

Prof. Dr. Yasemin Açık, Afrika ülkelerine yardım kampanyasına destek vererek, Başbakanlık Yardım hesabına 50.000 TL bağışta bulundu.

Devamı

Açık’tan Sekizinci Şehir’e Destek

Şair Yazar Zekeriya Bican tarafından kaleme alınan ?Sekizinci Şehir-İz Bırakanlar? serisinin 2. kitabı düzenlenen bir programla tanıtıldı.Kitaba katkısından dolayı programda Elikad Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık`a plaket verildi

Devamı

Prof.Dr.Açık, Şehit Ailelerini Unutmadı

Elazığ İş Kadınları Derneği (Elikad ) Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık, Asker, Polis Gazi ve Şehit aileleri ile basın mensuplarına Sultan Sarayı’nda iftar yemeği verdi.

Devamı

Prof.Dr.Açık, Engellilere İftar Verdi

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık, Ramazan Ayının ilk iftarında, Çocuk yuvası, Yetiştirme yurdu, Huzurevi, Rehabilitasyon merkezi sakinleri ile, Görme,İşitme, Omurilik başta olmak üzere engelli dernekleri ve üyeleriyle iftar yemeğinde buluştu

Devamı

TÜMSİAD, Prof.Dr.Açık`a Plaket Verdi

Tümsiad Şube Başkanı Süleyman Şeker, Elikad Prof. Dr. Yasemin Açık’ı ziyaret ederek, şükran plaketi takdim etti.

Devamı

Prof.Dr.Açık, Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr.Görmez`den Plaket Aldı

Elazığ`daki vergi rekortmenlerine ödül verildi.Törende Açılım ve Seza İnşaat`ın ödülü Prof.Dr.Yasemin Açık, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez`den aldı

Devamı

Prof.Dr.Açık, Birincilere Ödül Verdi

Elikad Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık, NTV`de 1.olan Hikmet Koşar ve 4.olan Reşan Arlıer`e plaket verdi PROF. AÇIK: “BİR FİKRİN Mİ VAR?” YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLERE PLAKET VERDİ

Devamı

Prof.Dr.Açık, Yolçatılılar Derneğini Açtı

Elazığ Yolçatılılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Prof.Dr. Yasemin Açık`ın katılımıyla yeni yerinde düzenlenen bir törenle hizmete açıldı.

Devamı

Prof. Dr. Yasemin Açık Elazığ`da Yayın Yapan Televizyonlarda Aday Adaylığı İle İlgili Açıklamalar Yaptı

Prof. Dr. Yasemin Açık Elazığ`da yayın yapan Televizyonlarda Aday Adaylığı İle İlgili Önemli Açıklamarda Bulundu. Kanal 9, Kanal E ve Kanal 23 Televizyonlarında yaptığı konuşmalara ait video görüntülerini Web sayfamızda Video Galeri sayfamızdan izleyebilirsiniz.

Devamı

Başsağlığı Mesajı

Merhum Hamza YANILMAZ`a Allah’tan Rahmet Niyaz Eder, Kederli Yanılmaz Ailesine, Yakınlarına, AK Parti Camiasına ve Tüm Elazığlı Hemşerilerimize Sabır Dilerim. Aziz Hemşerilerimizin Başı Sağolsun.

Devamı

Ak Parti Temayül Yoklamasından Prof. Dr. Yasemin Açık Çıktı

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı, 12 Haziran`da yapılacak genel seçimlerde milletvekili adayı olacak isimleri belirlemek için temayül yoklaması yaptı.

Devamı

Prof.Dr. Yasemin Açık AK Parti`den Aday Adayı

Prof.Dr. Yasemin Açık AK Parti`den Aday Adayı

Devamı

Yasemin Açık Stüdyosunun Açılışı

Prof. Dr. Yasemin Açık’ın Necip Güngör Kısaparmak İletişim Lisesi’ne yaptırmış olduğu televizyon stüdyosunun açılışı gerçekleştirildi.

Devamı

Hanım Eli Göznuru Sergisi Açılışı

Elazığ Valisi Muammer Erol ve İş kadınları derneği(ELİKAT) başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık tarafından açılışı yapılan Sergi salonu...

Devamı

ELİKAD’tan Vali Erol’a Plaket

Elazığ`da görev süresinin ikinci yılını dolduran Vali Muammer Erol için Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD) tarafından bir pasta hazırlandı.

Devamı

Açık’tan Başbakana Şükran

Başbakan Recep Tayip Erdoğan Elazığ`a yaptığı gezi ve ziyaretler kapsamında Elazığ Belediyesinde düzenlenen yemeğe katıldı.

Devamı

Elikad’’tan İş’te Başarı Toplantısı

Elazığ İş Kadınları Derneği tarafından düzenlenen “İş`te Başarı Zirvesi Tanıtım Toplantısı” 6 Kasım Cumartesi günü yapılacak.

Devamı

Sigara Bırakma Polikliniği Başarılı

Fırat Üniversitesi Hastanesi`nde bünyesinde kurulan Sigarayı Bırakma polikliniğine 2006 yılından bu yana 1659 hasta başvuruda bulundu.

Devamı

Sigara ve Sağlık Ulusal Kongresi Elazığ’da yapılacak

4. Uluslararası Katılımlı Sigara ve Sağlık Ulusal Kongresi 09–12 Haziran 2010 tarihleri arasında Elazığ`da yapılacak.

Devamı

AED ile Buluşma

Prof. Dr. Yasemin Açık, Avrupa Elazığlılar Derneği Yöneticilerini ağırladı.

Devamı

AED istişare toplantısını Sivrice`de yaptı

Fırat Üniversitesi Öğretim Görevlisi, ETSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık

Devamı